אפשרויות הנופש והתיירות בישראל

אפשרויות הנופש והתיירות בישראל הינם מגוונים, ולצד כל סגנון נופש ניתן למצוא תתי אפשרויות המותאמות לפי תקציב, אורח חיים, ובחירת הדבר המתאים ביותר כמובן. בעוד המפונקים יבחרו מלון חמישה כוכבים, המטיילים דווקא יבחרו צימר מפנק בראש ההר. המבחר הגדול שקיים, מאפשר התאמה של חבילת נופש כמו כפפה ליד.

תחום הצימרים בישראל מונה למעלה מ-15,000 מקומות ברחבי הארץ המוגדרים כצימרים רשמיים. הכמות הגדולה הזו של הצימרים מסוגלים לארח בבת אחת למעלה מ-100.000 איש בתקופות השיא. מבחר הצימרים הגדול, אינו אחיד. חלקם מוגדרים כצימרים לזוגות, אחרים בעלי מספר סוויטות נפרדות, ובסה"כ מספקים אפשרויות שונות של לינה והתרעננות. תחום הצימרים המגוון מפוזר באזורים שונים ברחבי הארץ, כאשר חלקם מציעים לינה על קו החוף, ואילו אחרים מציעים לינה בהרי הגליל הייחודיים. אין ספק כי הצימרים ברחבי הארץ מהווים את העוגן החזק ביותר של תיירות הפנים בישראל.

בתוך תחום הנופש, קיימים גם מקומות המתייחדים במתן מענה ושירות לקהל החרדי. צימרים לציבור החרדי, ייבנו בהתאמה מלאה בדרך כלל לנופש והמטייל החרדי. אבזור הצימר יותאם למשפחה החרדית, ותתאפשר שהות בימי שבת וחג לפי כל כללי ההלכה. לדוגמא דירת נופש בצפת, תכלול שני כיורים במטבח עבור הפרדה בין בשר לחלב. צימרים לחרדים באור הגנוז יהיו כמובן בקרבת בתי כנסת ושירותי דת תומכים.

אזורי הנופש הייחודיים לציבור החרדי יהיו בדרך כלל ביישוב תומך קהילה שמאפשר תפילות בנוסח המתאים בסביבת הצימר. לכן צימרים לחרדים נמצאים בדרך כלל בישובים חרדים או דתיים ברחבי הארץ, בדגש על צימרים בצפון. האקלים המיוחד של צפון הארץ, ומקומות הטיול שבו מעניקים נופך מיוחד לכל טיול שנבחר. המאמץ בנסיעה לצפון בדרך כלל תהיה מוצדקת אחרי טיול ממצה בגליל העליון, ובהרי הגולן.

וילות נופש לחרדים, בדרך כלל מותאמים לאירוח בשיטת הכל כלול. וילת נופש טובה היא כזו שיש בה לא רק בריכה, אלא גם אולם תפילה. מטבע הדברים אירוח משפחות גדולות בווילה לחרדים כוללת מספר אנשים גדול שיכולים לארגן מנין בכוחות עצמם, ולא להזדקק לבתי כנסת סמוכים. לאור זאת, וילות לחרדים קיימים גם בישובים בהם פחות מצויים מניני תפילה בנוסח מתאים, או במתכונת שטיבלאך המותאמת לאווירה החרדית.

סוג האירוח המבוקש ביותר בקהל החרדי הוא צימרים לחרדים עם בריכה. האפשרות לשעות נפרדות בבריכה ציבורית ביישובים קטנים כמעט לא נפוצה, מה שמעלה את הצורך בבריכה נפרדת במתחם הצימר. הצורך בבריכה פרטית ומוצנעת הוא לא רק בגלל חוסר בשעות נפרדות. הפרטיות לשחייה בבריכה עם המשפחה חשובה ללא מעט מטיילים כאשר עונת הנופש היא המתאימה ביותר לתקופה.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא את צעצועי המין שמתאימים לכם
בין שלל צעצועי המין שקיימים היום ניתן לראות כי כמות לא מעטה תהיה רלוונטית עבורכם ואחרים דווקא לא....
קרא עוד »
מאי 02, 2018
עידו פישמן טורס עונה על השאלה "איפה אפשר לנפוש בזמן הקורונה"?
אם אתם מחפשים אחר הנופש המושלם בתקופת הקורונה, בהחלט יש עדיין כמה אופציות שפתוחות בפניכם, בין אם אתם...
קרא עוד »
אוג 05, 2020
הרפתקאות במצרים
המאמר באדיבות בשביל הזהב אם אתם מעוניינים בטיול אטרקטיבי מאוד, כדאי שתבחרו לטייל דווקא במצרים....
קרא עוד »
יול 26, 2019