בעקבות המשבר הגדול, איך עושים ביטוח נסיעות בצורה הנכונה

ביטוח נסיעות

משבר הקורונה שהחל בתחילת שנת 2020, עדיין איתנו ולא נראה שהוא הולך להיעלם בקרוב. המשבר אשר שינה את שגרת חיינו מקצה לקצה, אילץ אותנו לבצע התאמות לסגנון החיים החדש שנכפה עלינו בגין המגיפה, הן בדברים סטנדרטיים ויומיומיים והן בדברים פחות שכיחים.

דוגמא טובה להשפעה של המשבר על חיינו, אנחנו יכולים למצוא בכל מה שקשור לנסיעות לחו"ל. החל מהעובדה שנאלצנו החל מהופעת המגיפה בחיינו לבטל או לדחות תוכניות של נסיעות מתכוננות, וכלה בעובדה שגם אחרי שניתן לנו אישור ונפתחה האופציה לטוס לחו"ל, עלינו להתרגל לסיטואציה החדשה, כיצד לעשות את זה בצורה נכונה.

אין ספק שאחד ההיבטים בהם השינוי בא לידי ביטוי, הוא התחום של ביטוח נסיעות. כידוע, כל מי שמעוניין לטוס לחו"ל, גם בימים כסדרם, רצוי שירכוש ביטוח נסיעות שיאפשר לו לקבל החזרים על מימון עלויות במקרה של טיפול רפואי, תרופות, אשפוזים וניתוחים, בדיקות, פגישות עם רופאים וכל פרוצדורה אחרת שהוא צריך לבצע.

ביטוח נסיעות לחו"ל קורונה הוא שונה במובנים מסוימים. הרי המגיפה הגדילה את רמת הסיכון שהנוסעים לוקחים על עצמם בכך שהם נוסעים אל מדינה אחרת, וחברות הביטוח אשר מוכרות פוליסות ביטוח נסיעות לוקחות אף הן סיכון. מתוך כוונה לצמצם אותו, אזי שהן שינו את אופי הביטוחים והוסיפו התייחסות גם לעניין הקורונה. במקביל, הן שינו גם את עלויות הביטוח, זאת על מנת להקטין עד כמה שניתן את רמת הסיכון שהן לוקחות על עצמן.

כיצד רוכשים פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בתקופה זו

על מנת לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל קורונה בצורה נכונה, אנחנו צריכים להתייחס לפוליסה על פי הסטטוס שלנו. יש הבדל בין סטטוס של מחוסנים או מחלימים לבין סטטוס של מי שאיננו מחוסן ואיננו מחלים. כמו כן, יש הבדל בין סטטוס של מי שמחוסן פעמיים למי שמחוסן שלוש פעמים. מאחר והסיכון של אלה שהתחסנו פעמיים לקבל את החיידק הוא גדול יותר מאשר אלה שהתחסנו שלוש פעמים.

כמובן, שהפתרון הטוב ביותר בשביל להוריד במידה ניכרת את העלויות היא לעשות את החיסונים, וכן לבחור יעד שנחשב בטוח (קרי יעד ירוק), אשר הסיכוי להדבקה בו הוא נמוך. בנקודה זו צריך לציין, שזה משתנה ולכן נקודה זו פחות משמעותית ממאפיינים אישיים כמו רמת חיסון.

על מנת לרכוש פוליסה בצורה נכונה, רצוי מאוד להתעניין בכל מה שקשור לתחום, לקרוא את המידע הרלוונטי הן על המגיפה, הן על הסדרי נסיעות וכמובן על כל מה שקשור לנושא של ביטוחי נסיעות בתקופה זו.

מעבר לכך, הרי מאז שהחלה מגיפת הקורונה, כידוע לנו, כל מה שקשור לטיסות ונסיעות לחו"ל השתנה לגמרי. מצד אחד, הרבה מאוד טיסות בוטלו, בין אם זה העובדה שמדינות נכנסו לסגרים, יצרו מגבלות שונות על הנכנסים אליהן או בגלל שאנחנו בעצמנו נאלצנו לבטל את הנסיעה בגלל שנדבקנו. מצד שני, גם אם כבר טסנו והגענו אל ארץ היעד, במידה ונדבקנו שם, ייתכן והיינו צריכים לקצר את משך הנסיעה בשביל לחזור ולקבל טיפול בארץ. 

באופן טבעי, גם חברת הביטוח מתייחסת לכך בפוליסה שהיא מוכרת לנו. הן בכל מה קשור לביטול הנסיעה (מקבלים החזר כספי עד סכום מסוים) והן במקרה של קיצור. בשני המקרים, זה כמובן תלוי פוליסה והתנאים הכרוכים בה.

לשם כך, יש להיכנס ל-Wobi, סוכנות הביטוח המובילה בישראל להשוואה ורכישת ביטוחים ולקבל שם את כל המידע הרלוונטי על ביטוחי נסיעות, כולל הצעות מחיר מחברות ביטוח. אפשר לערוך השוואה בין המחירים והפוליסות השונות, ובסופו של דבר לבחור את הפוליסה הרלוונטית עבורכם.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מקומות שחובה לראות ביפן
יפן היא מדינה הממוקמת במזרח הרחוק, אך יחד עם זאת, יפן מהווה את אחת מהמדינות המתקדמות ביותר בעולם. לא...
קרא עוד »
דצמ 26, 2019
רובוט לבריכה – האם לרכוש חדש או יד 2?
רכישה של רובוט לבריכה יכולה להיות הוצאה די כבדה בעבור רבים. זוהי הסיבה בגינה לא מעט אנשים בוחרים...
קרא עוד »
יונ 06, 2017
טיסות פנים בתאילנד
תאילנד מהווה יעד תיירותי מומלץ ביותר, ואכן ישראלים רבים פוקדים אותה מדי שנה ואף לכל אורך השנה, ולו כי...
קרא עוד »
דצמ 16, 2018