למה כדאי לטייל עם מדריך

למה כדאי לטייל עם מדריך

אם היינו יכולים לחלק את עולם המטיילים לקבוצות, סביר להניח שהחלוקה הראשונה והעיקרית שהיינו עושים היתה בין מטיילים שנוהגים לטייל לבדם לבין כאלה שמעדיפים לטייל עם מדריך. מאחר ויש לא מעט מטיילים שלא מבינים מדוע מומלץ לטייל עם מדריך, אז החלטנו להציג את היתרונות שבדבר.

חשוב לציין תחילה שאנחנו יכולים למצוא מגוון מדריכים כמעט לכל יעד בו אנחנו רוצים לטייל, הן בארץ והן בחו"ל. ישנם טיולים אשר מאורגנים על ידי חברת תיירות שמפיקה טיולים מאורגנים והיא קובעת מי המדריך ולעומת זאת יש טיולים שהמדריכים בעצמם מארגנים, מדובר בטיולי קונספט למשל, טיול בעקבות מוזיקה, טיול בעקבות מטבח ייחודי ועוד. נקודה נוספת שצריך לזכור, כל המדריכים איתם אתם יוצאים לטיולים, צריכים להיות אנשים שעברו הכשרה בתחום ויש לך תעודת הדרכת טיולים.

מדוע כדי לטייל עם מדריכים

יש מספר סיבות מדוע מומלץ לטייל עם מדריכים ואנחנו נציג אותן כאן:

היכרות עם המקום – נכון שאנחנו יכולים להכיר את המקום באמצעות ספרים ואתרי אינטרנט, אנחנו נלמד להכיר את המקום דרך הרגליים, אך תהיו בטוחים שמדריך טוב, יכיר את המקום לא רק על פי מה שרואות העיניים אלא גם את הסיפור שמאחורי המקום, כלומר הסיפור ההיסטורי שלו, הסיפור התרבותי וכן היכרות עם המקום ממגוון זוויות אחרות.

ניסיון במקום – זה לא מספיק שהמדריך מכיר ויודע את המקום מזוויות היסטוריות או תרבותיות, מדריך טוב גם ידע להוביל אתכם למסעדות הנכונות, לחנויות הנכונות, הוא יכיר לכם מועדונים, יפגיש אתכם עם אנשים, זה יכול להפוך את הטיול להרבה יותר נעים וזול.

הדרכה במקומות קשים – יש מקומות שאפשר לטעון שאין צורך במדריכים שם, אך יש מקומות שאי אפשר להגיע אליהם או לטייל בהם בלי מדריך. מקומות בהם הסביבה היא קשה מסיבות שונות ותצטרכו מישהו מקומי שילווה אותכם.

מסלול טיול – יש לא מעט אנשים שמתקשים לבנות לעצמם מסלול טיול, גם אחרי שהם בונים, הם מתקשים לעמוד בו. אם מטיילים עם מדריך טיולים, אז יש מסלול ברור, קבוע, אי אפשר שלא לעמוד בו. זה מקל מאוד על הארגון של הטיול ועל הטיול עצמו.

תחבורה – בדרך כלל לטיולים עם מדריכים צמודים, מתלווה גם רכב צמוד, אוטובוס או כל רכב אחר. זה הופך את הטיול ליותר פשוט ונוח, במיוחד עבור מי שמתקשה או לא אוהב ללכת.

כפי שאפשר לראות, יש מספיק סיבות מדוע לטייל עם מדריך טיולים צמוד.

אולי יעניינו אותך גם מאמר על דילים לחופשות בארץ

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עידו פישמן – הטיול שלכם יכול להיות בלתי נשכח
אם תקשיבו לטיפים של עידו פישמן יתאפשר לכם לדעת בדיוק כיצד להפוך את הטיול הבא שלכם בחו״ל לכזה שיהיה...
קרא עוד »
יונ 06, 2021
פיצוי עבור טיסה שבוטלה
להתמודד עם מצב שבו הטיסה שלכם בוטלה זה ללא ספק משהו שיכול להיות מאוד מתסכל לפעמים, ואם אתם לא בטוחים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2016
כפר נופש בהולנד – החופשה הבאה שלכם
מי מאיתנו, ההורים המודרניים, לא מרגיש לפעמים שהוא משקיע מעט מידי זמן במשפחה שלו? כולנו מוצאים את עצמנו...
קרא עוד »
ינו 24, 2018