ההיסטוריה של כרם התימנים

שכונת כרם התימנים נמצאת באזור הדרום מרכזי של העיר תל אביב. הבתים הראשונים של השכונה נבנו עבור יהודים שעלו מתימן לכונן את עפרה של ארץ ישראל. השכונה נבנתה עוד לפני שהעיר תל אביב הוקמה, ומאוחר יותר הצטרפה השכונה לצד שכונות נוספות לתחומה של העיר.

מידע היסטורי של כרם התימנים

בשנת 1906 הוקמה השכונה על אדמה פרטית של אהרון שלוש, חיים אמזלג ויוסף בק מויאל. הרוכשים שלמו על הקרקע בתנאים אטרקטיביים. התגוררו בשכונה תלמידי חכמים, ביניהם הרב יחיא נחום – רב השכונה, הרב שלום יצחק לוי והרב אברהם אלנדאף. הבנייה בשכונה רובה נמוכה, סמטאות צרות וחצרות פנימיים. בשלב הראשון בנו את הבתים בשכונה מפחונים וקורות עץ, בגין המצב הכלכלי המוגבל של התושבים.

השכונה כיום

מאז ועד היום עברה השכונה שינויים דרמטיים, התושבים המבוגרים של השכונה עזרו את העולם והצעירים בחרו לעבור להתגורר באזורים אחרים. ואילו במקום נבנו מבנים גבוהים למגורים לצד מסעדות תימניות מקצועיות. בשכונה קיימת תופעה של מסיבות ענק – חאפלות שרבים נוהרים אליהן. השינויים הללו הביאו לביקוש רב והשכונה שינתה את פניה. רק במועדון הקשישים שפועל בשכונה עדיין חשים את האווירה התימנית המקורית שהייתה אבן היסוד של השכונה.

סיורים ותיירות באזור

היער תל אביב הינה עיר תיירותית סואנת אשר מזמינה אליה מטיילים רבים מכל הארץ ומהעולם. אין ספק ששכונת כרם התימנים הינה אחד היעדים המרתקים בה ניתן להכיר את אחת השכונות הראשונות והוותיקות של העיר, את הייחודיות שלה ואת השינויים המשמעותיים שהיא עברה במהלך השנים. כמו כן ניתן למצוא בשכונה מסעדות פעילות והרבה אוכל טוב שיגרום לכך שלאת שכחו את שכונת כרם התימנים גם כאשר תסיימו את הביקור שלכם בעיר.

פנו אלינו עוד היום וקבלו מידע אודות סיורים קולינריים בתל אביב.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרשם את האורחים שלך – מקרר יין ביתי לאחסון יין כמו שצריך
אין ספק שלארח זו חוויה מופלאה ונהדרת, שכן באופן כללי לתת משהו מעצמך לאדם אחר (ותהיה זו מילה חמה, חיבוק...
קרא עוד »
ספט 11, 2015
מה עושים בדובאי עם ילדים?
ישראלים רבים האמינו בשלום עם מדינות בעולם הערבי, וכעת זה קורה. הסכמי השלום עם האמירויות פתחו עבור...
קרא עוד »
דצמ 07, 2020
ים המלח מזמן כבר לא רק בוץ וגופרית
ים המלח, אחד מפלאי תבל, נחשב למקום הנמוך ביותר בעולם. מדובר על מקום מיוחד וייחודי, שלא ניתן למצוא את...
קרא עוד »
יול 17, 2019