ההיסטוריה של כרם התימנים

שכונת כרם התימנים נמצאת באזור הדרום מרכזי של העיר תל אביב. הבתים הראשונים של השכונה נבנו עבור יהודים שעלו מתימן לכונן את עפרה של ארץ ישראל. השכונה נבנתה עוד לפני שהעיר תל אביב הוקמה, ומאוחר יותר הצטרפה השכונה לצד שכונות נוספות לתחומה של העיר.

מידע היסטורי של כרם התימנים

בשנת 1906 הוקמה השכונה על אדמה פרטית של אהרון שלוש, חיים אמזלג ויוסף בק מויאל. הרוכשים שלמו על הקרקע בתנאים אטרקטיביים. התגוררו בשכונה תלמידי חכמים, ביניהם הרב יחיא נחום – רב השכונה, הרב שלום יצחק לוי והרב אברהם אלנדאף. הבנייה בשכונה רובה נמוכה, סמטאות צרות וחצרות פנימיים. בשלב הראשון בנו את הבתים בשכונה מפחונים וקורות עץ, בגין המצב הכלכלי המוגבל של התושבים.

השכונה כיום

מאז ועד היום עברה השכונה שינויים דרמטיים, התושבים המבוגרים של השכונה עזרו את העולם והצעירים בחרו לעבור להתגורר באזורים אחרים. ואילו במקום נבנו מבנים גבוהים למגורים לצד מסעדות תימניות מקצועיות. בשכונה קיימת תופעה של מסיבות ענק – חאפלות שרבים נוהרים אליהן. השינויים הללו הביאו לביקוש רב והשכונה שינתה את פניה. רק במועדון הקשישים שפועל בשכונה עדיין חשים את האווירה התימנית המקורית שהייתה אבן היסוד של השכונה.

סיורים ותיירות באזור

היער תל אביב הינה עיר תיירותית סואנת אשר מזמינה אליה מטיילים רבים מכל הארץ ומהעולם. אין ספק ששכונת כרם התימנים הינה אחד היעדים המרתקים בה ניתן להכיר את אחת השכונות הראשונות והוותיקות של העיר, את הייחודיות שלה ואת השינויים המשמעותיים שהיא עברה במהלך השנים. כמו כן ניתן למצוא בשכונה מסעדות פעילות והרבה אוכל טוב שיגרום לכך שלאת שכחו את שכונת כרם התימנים גם כאשר תסיימו את הביקור שלכם בעיר.

פנו אלינו עוד היום וקבלו מידע אודות סיורים קולינריים בתל אביב.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למעלה באוויר: חושפים את היסודות של נסיעות במסוקים
לטיול במסוקים יש מיסטיקה שמותירה רבים ביראת כבוד אך גם עמוסה בשאלות וסקרנות. למרות שהקונספט נראה...
קרא עוד »
אוק 05, 2023
3 אירועים שכדאי לשלוח בהם משלוחי שוקולד
כל אחד מאתנו מוצא את עצמו מידי פעם חושב כיצד הוא יוכל להפתיע אדם אהוב שחוגג אירוע מיוחד. האמת היא,...
קרא עוד »
ינו 23, 2017
צימרים בצפון
רוצים לצאת לצפון? אין ספק שצפונה של ישראל ממתינה לנו עם שפע של חוויות ואטרקציות שאין באזורים אחרים....
קרא עוד »
נוב 17, 2020