חופשות סקי לדתיים

חופשות סקי לדתיים

בדרך כלל, כשאנחנו, החילוניים, חושבים על המגזר הדתי, אנחנו לא חושבים עליו במונחים של חופשות בחו"ל ובטח לא חופשות סקי. אך בשנים האחרונות, הכל השתנה. מי שמבקר באתר סקי באירופה יכול למצוא שם לא מעט משפחות דתיות מישראל, משפחות שמגיעות לשם באופן עצמאי או דרך טיולים מאורגנים. 

חופשות סקי כבר לא לעשירים בלבד

חופשות סקי באופן כללי, הפכו להיות סוג של סמל סטטוס בישראל. כמו במדינות רבות אחרות. העניין הוא שאם פעם, זה היה נחשב לחופשות שרק בעלי יכולת כלכלית גבוהה, ציבור חילוני, היה יוצא אליהן, אזי שעם הזמן זה השתנה. כיום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד אנשים מכל שכבות האוכלוסייה יוצאים לחופשות סקי וכאמור, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מקומות, חופשות, מהן נהנה גם הציבור הדתי. 

חופשות סקי לציבור הדתי – הכיצד?

כיצד מארגנים חופשות סקי כשרות המותאמות עבור הציבור הדתי? עם השנים זה נהיה יותר ויותר פשוט, למרות שמן הסתם צריך לשים לב לכל מיני פרטית מסוימים ובעלי משמעות לציבור ממגזר זה. אגב, זה נכון גם לגבי קהלים שומרי מסורת או שומרי כשרות וכדומה. 

ראשית, אנחנו יכולים למצוא חברות שמארגנות טיולים כאלה. מדובר על חברות שעובדות ספציפית עם המגזר הדתי או חברות שעובדות עם המגזר החילוני והדתי ביחד, ודואגות להוציא טיולים מתאימים לכל קבוצה. 

שנית, בכל אחד מהמקומות אליהם מטיילים מהציבור הדתי מבקשים להגיע, ניתן למצוא מלונות לציבור הדתי שיכולים לענות על הצרכים שלהם. באופן טבעי, מרבית המלונות לא יהיו כשרים אך מאחר והם מעוניינים לקבל מטיילים ישראלים שומרי כשרות, אז סביר להניח שהם יסכימו להכניס אוכל מבחוץ, כשר, שיוגש לאורחים הדתיים. 

שלישית, הטיול עצמו יהיה מבוסס על ימי חול בלבד, שישי-שבת ישמש לצורך מנוחה ותפילות. מן הסתם, כל מה שנדרש לשם כך, יביאו מהארץ על מנת שיוכלו להתפלל כמו שצריך. 

ארבע, סביר להניח שהטיסות יהיו דרך חברות ישראליות או דרך חברות זרות שמגישות אוכל כשר לישראלים. 

חשוב לומר, כמו בחופשות סקי רגילות, גם פה, יש לשים לב מתי יוצאים לטיול, באיזה מועד וכמובן מה מזג האוויר אשר שורר במקום באותו זמן.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרמת כוסית לראש השנה ברוח הקורונה
אין ספק כי משבר הקורונה השפיע על כל תחומי החיים, כולל אנשים שהוצאו לחופשה ללא תשלום, עסקים שפשטו את...
קרא עוד »
נוב 02, 2020
כמה פשוט להוציא ויזה לצרפת?
חושבים על טיול לצרפת יחד עם כל המשפחה? כדאי שתתכוננו להצטייד בדרכון תקף ובוויזה לצרפת – אם אתם צריכים...
קרא עוד »
ינו 19, 2022
4 רעיונות להפתיע את החברה הכי טובה ליום הולדת
ימי הולדת הם אירוע מיוחד שבו אנו חוגגים את החיים של יקירינו וחברינו. ישנן דרכים רבות לחגוג את היום...
קרא עוד »
נוב 13, 2022