חופשות סקי לדתיים

חופשות סקי לדתיים

בדרך כלל, כשאנחנו, החילוניים, חושבים על המגזר הדתי, אנחנו לא חושבים עליו במונחים של חופשות בחו"ל ובטח לא חופשות סקי. אך בשנים האחרונות, הכל השתנה. מי שמבקר באתר סקי באירופה יכול למצוא שם לא מעט משפחות דתיות מישראל, משפחות שמגיעות לשם באופן עצמאי או דרך טיולים מאורגנים. 

חופשות סקי כבר לא לעשירים בלבד

חופשות סקי באופן כללי, הפכו להיות סוג של סמל סטטוס בישראל. כמו במדינות רבות אחרות. העניין הוא שאם פעם, זה היה נחשב לחופשות שרק בעלי יכולת כלכלית גבוהה, ציבור חילוני, היה יוצא אליהן, אזי שעם הזמן זה השתנה. כיום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד אנשים מכל שכבות האוכלוסייה יוצאים לחופשות סקי וכאמור, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מקומות, חופשות, מהן נהנה גם הציבור הדתי. 

חופשות סקי לציבור הדתי – הכיצד?

כיצד מארגנים חופשות סקי כשרות המותאמות עבור הציבור הדתי? עם השנים זה נהיה יותר ויותר פשוט, למרות שמן הסתם צריך לשים לב לכל מיני פרטית מסוימים ובעלי משמעות לציבור ממגזר זה. אגב, זה נכון גם לגבי קהלים שומרי מסורת או שומרי כשרות וכדומה. 

ראשית, אנחנו יכולים למצוא חברות שמארגנות טיולים כאלה. מדובר על חברות שעובדות ספציפית עם המגזר הדתי או חברות שעובדות עם המגזר החילוני והדתי ביחד, ודואגות להוציא טיולים מתאימים לכל קבוצה. 

שנית, בכל אחד מהמקומות אליהם מטיילים מהציבור הדתי מבקשים להגיע, ניתן למצוא מלונות לציבור הדתי שיכולים לענות על הצרכים שלהם. באופן טבעי, מרבית המלונות לא יהיו כשרים אך מאחר והם מעוניינים לקבל מטיילים ישראלים שומרי כשרות, אז סביר להניח שהם יסכימו להכניס אוכל מבחוץ, כשר, שיוגש לאורחים הדתיים. 

שלישית, הטיול עצמו יהיה מבוסס על ימי חול בלבד, שישי-שבת ישמש לצורך מנוחה ותפילות. מן הסתם, כל מה שנדרש לשם כך, יביאו מהארץ על מנת שיוכלו להתפלל כמו שצריך. 

ארבע, סביר להניח שהטיסות יהיו דרך חברות ישראליות או דרך חברות זרות שמגישות אוכל כשר לישראלים. 

חשוב לומר, כמו בחופשות סקי רגילות, גם פה, יש לשים לב מתי יוצאים לטיול, באיזה מועד וכמובן מה מזג האוויר אשר שורר במקום באותו זמן.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג לאירועים בחופשות
למי מאתנו יש כוח להכין אוכל כאשר אנו יוצאים לחופש. לא לרבים כמובן. אנשים תמיד יעדיפו לאכול במסעדות,...
קרא עוד »
אוג 14, 2016
ציוד וביגוד לטיול באזורים קרים
אם גם אתם מחליטים לטייל באזורים הקרים והיפהפיים ברחבי העולם חשוב שתהיו מודעים לכך שציוד וביגוד לטיול...
קרא עוד »
מרץ 29, 2022
לא רק חטיפים: איך לארגן את הילדים לקראת טיול בית ספר
טיול בית ספר בין אם מדובר בטיול שנתי לבין אם מדובר בטיול קצר יותר - הוא חוויה נפלאה אשר רוב חווים...
קרא עוד »
אפר 15, 2018