רילוקיישן לאנגליה – למה זה כדאי?

רילוקיישן לאנגליה

אנגליה ולונדון בפרט משמשת כמרכז עסקים גדול המושך אליו גם ישראלים רבים היוצאים לרילוקיישן. מלבד שעות העבודה הרבות מדובר בעיר מאוד קוסמופוליטית השופעת אירועים ומוקדי עניין רבים. החיים באנגליה אינם זולים אך אם אתם יוצאים לרילוקיישן יש להניח כי השכר שלכם בהתאם.

אנגליה היא מקום מאוד נוח לישראלים ובלונדון ישנה קהילה יהודית פעילה. שימו לב שאם אתם עוברים לאנגליה חשוב לעשות הכול בצורה חוקית ובהתאם לכל כללי הבירוקרטיה, אינכם יכולים לעבוד ולחיות באנגליה באופן חוקי ללא כל המסמכים והאישורים הדרושים.

אם אתם עוברים לאנגליה הדבר הראשון שתצטרכו לחפש זה מקום לגור בו. שימו לב לפרט מאוד מעניין לגבי החיים באנגליה, שם נהוג לשלם שכר דירה על בסיס שבועי ולא חודשי כמו בישראל.  מחירי הדיור במרכז לונדון מרקיעי שחקים, מומלץ להתרחק מעט מהמרכז בשביל למצוא דירות במחירים סבירים, דבר שאפשר להגיד על כל עיר גדולה. בין אם זה לונדון ובין אם זה מקום אחר, מומלץ להתחיל את החיפושים עוד מהארץ עד כמה שאפשר, כלומר לחפש באינטרנט, לדבר עם מתווכים, להסתייע בקבוצות פייסבוק של ישראלים באנגליה ועוד. חשוב שתהייה לכם אוריינטציה בסיסית של אנגליה ובפרט האזור שאליו אתם מגיעים. זה חשוב כי צריך לקחת בחשבון גם את מרחקי הנסיעה, הפקקים והחנייה בדרך מהבית לעבודה.

במידה ואתם מגיעים עם ילדים תצטרכו להכניס לאזור המגורים גם את נושא החינוך. חשוב שתמצאו מסגרת חינוכית לילדים. שוב אני אזכיר שבאנגליה ישנה קהילה יהודית פעילה וגם קהילה של ישראלים רבים וניתן למצוא מוסדות חינוך טובים עבור הילדים.

אם אתם יוצאים לרילוקיישן לאנגליה חשוב שתסדירו את נושא הביטוח עוד בטרם יציאתכם מהארץ. חשוב לבטח את כל בני המשפחה, הוצאות רפואיות יכולות להגיע לסכומים גבוהים מאוד אפילו אם מדובר בפרוצדורות רפואיות אשר נחשבות לפשוטות. מי שלא דואג לביטוח פשוט מהמר על חייו. ישנם שני סוגים של ביטוח רפואי עבור היוצאים לחו"ל – ביטוח זול למטיילים וביטוח לשוהים בחו"ל תקופה ארוכה. הביטוח הזול למטיילים אולי מפתה אך הוא לא המתאים עבורכם, הכיסוי בו מוגבל הן מבחינת פרק הזמן (עד שנתיים) והן מבחינת אפשרויות הכיסוי. ביטוח זה נועד עבור מטיילים היוצאים לחו"ל ורוצים להיות מוגנים במקרה של בעיה רפואית ולחזור לארץ להמשך הטיפול. מי שיוצא לרילוקיישן צריך ביטוח בעל כיסוי מלא אשר יאפשר לכם לקבל טיפולים רפואיים מלאים באנגליה וגם לדאוג לכם כאשר תחזרו לארץ ותאבדו את זכויותיכם בביטוח הלאומי.

 

 

 

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך נוסעים לחו"ל ונשארים תמיד מחוברים?
ככל שעוברות השנים זה נהייה יותר ויותר ברור: אנחנו תלויים בטלפונים הניידים שלנו, מכורים להם ולא באמת...
קרא עוד »
ינו 08, 2017
כשרות ונופש כן הולכים ביחד
הציבור החרדי כמו הציבור הכללי מעוניין אף הוא לצאת מדי שנה לנופש ולהתאוורר ממרוץ החיים התובעני....
קרא עוד »
מאי 28, 2019
האם מומלץ להתנייד עם מוניות ברומא?
לא מעט אנשים שמתכננים טיול לרומא מתלבטים בשאלה כיצד כדאי להתנייד בתוך העיר. אנשים רבים בוחרים...
קרא עוד »
יונ 29, 2018