אחת ולתמיד – כל מה שצריך לדעת על רישיון נהיגה בילאומי

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תופעה מעניינת, יותר ויותר ישראלים שנוסעים לחו"ל, מעדיפים לשכור רכב ולהתנייד בו במקום להתבסס על תחבורה ציבורית. יש בכך הרבה מן ההיגיון, שכן כך הם יכולים לחסוך זמן יקר והם יכולים להגיע אל מקומות שבתחבורה ציבורית, קשה יותר להגיע.

השינוי בגישה נובע מכמה סיבות. ראשית, היום הרבה יותר קל לשכור רכב מאשר בעבר, בזכות האינטרנט ובזכות העובדה שיש יותר חברות שפעילות בתחום, שנית, לא מעט דילים כוללים אפשרות של השכרת רכב לצד טיסה וחדר בבית מלון, שלישית, יותר ישראלים נוסעים לחו"ל באופן עצמאי, אז מן הסתם גם השלב הזה של השכרת רכב, הוא די טבעי להתפתחות כל התהליך של תיירות של ישראלים בחו"ל.

על מנת לשכור רכב ולנהוג בחו"ל צריך שני דברים, רישיון נהיגה בינלאומי וביטוח נסיעות לחו"ל. לפני שאנחנו נסביר איך משיגים רישיון נהיגה בינלאומי ומה אומר החוק החדש בנושא, נתייחס בקצרה לנושא של ביטוח נסיעות.

ביטוח נסיעות בחו"ל הוא לא עניין רק למי שמבקש לשכור רכב ולנהוג בו, זה ביטוח שמיועד לכל מי שעוזב את תחומי ישראל. מטרתו לבטח את הנוסעים מפני פציעות, מחלות, חבלות, תאונות, וכן מפני גניבות. מאחר ובחו"ל אנחנו לא מבוטחים דרך קופת חולים או ביטוח לאומי, על מנת שנוכל לקבל החזרים על כל ההוצאות הרפואיות שלנו, הרי שאנחנו מחויבים לעשות ביטוח נסיעות, כך גם נקבל שירות רפואי מהארץ וגם נקבל החזר כספי מלא על כל הוצאה.

הביטוח הוא חשוב אחת כמה וכמה לכל מי ששוכר רכב ונוהג בו, מאחר והוא נמצא בקבוצת סיכון שונה ממטיילים אחרים, בגלל הסכנה מפני תאונות דרכים וכן מפני גניבות של ציוד מהרכב עצמו. לכן חשוב שלצד רישיון נהיגה בינלאומי יהיה ביטוח נסיעות מתאים.

מה צריך לדעת על רישיון נהיגה בינלאומי

היום בשביל לנהוג בחו"ל, אנחנו צריכים להחזיק ברישיון נהיגה בינלאומי. אחרי שנים רבות בהן רישיון נהיגה ישראלי הספיק, היום משרד התחבורה מחייב הוצאת רישיון נהיגה בינלאומי. מדובר ברישיון שניתן להוציא דרך משרד התחבורה.

חשוב להדגיש, עד לא מזמן, מרבית המדינות קיבלו את הרישיון הישראלי, אך מאחר והיו לא פעם בעיות עם חברות השכרת רכב וגורמי אכיפת חוק שלא ידעו שהמדינות שלהן מקבלות את הרישיון הישראלי, דבר שהעמיד בסכנה את הנהגים הישראלים, הודיע משרד התחבורה, שעל מנת לנהוג בחו"ל ולא להיות בעמדה של סכנה מפני עבירה על החוק, יש להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי.

מן הסתם, את הרישיון יכולים להוציא רק מי שיש לו רישיון ישראלי, כלומר חבר'ה צעירים שאין להם רישיון ישראלי או אינם נמצאים בגיל בו הם יכולים להוציא רישיון כזה, הרי שהם גם לא יכולים להוציא רישיון בינלאומי.

 

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שליטה באמנות עיצוב הזמנות לחתונה
הזמנות לחתונה הן יותר מסתם פיסות נייר; הם השערים ליום המיוחד שלך, ומציעים הצצה לסיפור האהבה שאתה עומד...
קרא עוד »
אוק 15, 2023
כיצד לתכנן טיול שאנטי במזרח הרחוק
המזרח הרחוק הפך לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב צעירים ומבוגרים ישראלים אשר רוצים לצאת לחוץ לארץ...
קרא עוד »
מאי 14, 2018
חדר בריחה מומלץ
חדר הבריחה הוא נושא נפוץ בעולם המשחקים. זה רעיון שקיים כבר עשרות שנים, אבל זה עדיין נשאר רעיון מעניין...
קרא עוד »
יול 27, 2022