אחת ולתמיד – כל מה שצריך לדעת על רישיון נהיגה בילאומי

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תופעה מעניינת, יותר ויותר ישראלים שנוסעים לחו"ל, מעדיפים לשכור רכב ולהתנייד בו במקום להתבסס על תחבורה ציבורית. יש בכך הרבה מן ההיגיון, שכן כך הם יכולים לחסוך זמן יקר והם יכולים להגיע אל מקומות שבתחבורה ציבורית, קשה יותר להגיע.

השינוי בגישה נובע מכמה סיבות. ראשית, היום הרבה יותר קל לשכור רכב מאשר בעבר, בזכות האינטרנט ובזכות העובדה שיש יותר חברות שפעילות בתחום, שנית, לא מעט דילים כוללים אפשרות של השכרת רכב לצד טיסה וחדר בבית מלון, שלישית, יותר ישראלים נוסעים לחו"ל באופן עצמאי, אז מן הסתם גם השלב הזה של השכרת רכב, הוא די טבעי להתפתחות כל התהליך של תיירות של ישראלים בחו"ל.

על מנת לשכור רכב ולנהוג בחו"ל צריך שני דברים, רישיון נהיגה בינלאומי וביטוח נסיעות לחו"ל. לפני שאנחנו נסביר איך משיגים רישיון נהיגה בינלאומי ומה אומר החוק החדש בנושא, נתייחס בקצרה לנושא של ביטוח נסיעות.

ביטוח נסיעות בחו"ל הוא לא עניין רק למי שמבקש לשכור רכב ולנהוג בו, זה ביטוח שמיועד לכל מי שעוזב את תחומי ישראל. מטרתו לבטח את הנוסעים מפני פציעות, מחלות, חבלות, תאונות, וכן מפני גניבות. מאחר ובחו"ל אנחנו לא מבוטחים דרך קופת חולים או ביטוח לאומי, על מנת שנוכל לקבל החזרים על כל ההוצאות הרפואיות שלנו, הרי שאנחנו מחויבים לעשות ביטוח נסיעות, כך גם נקבל שירות רפואי מהארץ וגם נקבל החזר כספי מלא על כל הוצאה.

הביטוח הוא חשוב אחת כמה וכמה לכל מי ששוכר רכב ונוהג בו, מאחר והוא נמצא בקבוצת סיכון שונה ממטיילים אחרים, בגלל הסכנה מפני תאונות דרכים וכן מפני גניבות של ציוד מהרכב עצמו. לכן חשוב שלצד רישיון נהיגה בינלאומי יהיה ביטוח נסיעות מתאים.

מה צריך לדעת על רישיון נהיגה בינלאומי

היום בשביל לנהוג בחו"ל, אנחנו צריכים להחזיק ברישיון נהיגה בינלאומי. אחרי שנים רבות בהן רישיון נהיגה ישראלי הספיק, היום משרד התחבורה מחייב הוצאת רישיון נהיגה בינלאומי. מדובר ברישיון שניתן להוציא דרך משרד התחבורה.

חשוב להדגיש, עד לא מזמן, מרבית המדינות קיבלו את הרישיון הישראלי, אך מאחר והיו לא פעם בעיות עם חברות השכרת רכב וגורמי אכיפת חוק שלא ידעו שהמדינות שלהן מקבלות את הרישיון הישראלי, דבר שהעמיד בסכנה את הנהגים הישראלים, הודיע משרד התחבורה, שעל מנת לנהוג בחו"ל ולא להיות בעמדה של סכנה מפני עבירה על החוק, יש להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי.

מן הסתם, את הרישיון יכולים להוציא רק מי שיש לו רישיון ישראלי, כלומר חבר'ה צעירים שאין להם רישיון ישראלי או אינם נמצאים בגיל בו הם יכולים להוציא רישיון כזה, הרי שהם גם לא יכולים להוציא רישיון בינלאומי.

 

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דילים אטרקטיביים לחופשה בכל הארץ
נופש לא חייב להיות עניין מאוד יקר. אפשר למצוא ברחבי הרשת דילים המעניקים לנו חופשה בהנחה משמעותית. יש...
קרא עוד »
ינו 13, 2016
הצטרפו עכשיו למגוון טיולים מודרכים בצפון עם מדריך טיולים מקצועי ומנוסה
מי לא אוהב את הצפון? זה כמעט בלתי אפשרי להישאר אדישים כלפי טיול בצפון, בין אם אנחנו מטיילים מושבעים או...
קרא עוד »
מאי 10, 2016
מה זה כלבנות טיפולית?
מזה שנים ידוע לנו שעבודה עם בעלי חיים יכולה לשפר את החיים, להרגיע אנשים מתוחים ואף לסייע לילדים עם...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017