איך הופכים את הזוגיות לטובה יותר?

זוגיות טובה

רבים מאיתנו משקיעים לא מעט מאמצים במהלך החיים כדי למצוא את האדם האחד שלנו, את אותו איש או אישה שאיתם נרצה לחיות ולהקים משפחה. עם זאת, ולמרות שהרבה פעמים הזוגיות מתחילה עם זיקוקים והתלהבות גדולה, מהר מאוד אנחנו מגלים שזה לא ממשיך לעד. ההתלהבות עלולה לדעוך ובמקומה מגיעות המריבות, ההתחמקות ההדדית ממפגשים אינטימיים ועוד. כל אלה נשמעים לכם מוכרים וגם אתם תוהים מה תוכלו לעשות כדי שתהייה לכם זוגיות טובה יותר? אם כך, אולי לפני הכול ינחם אתכם לדעת שאתם לא לבד. אפילו הרבה מערכות יחסים שהתחילו ב"בום" גדול הסתיימו במריבות ובגירושין. עם זאת, החדשות הטובות הן שיש מה לעשות בנידון וכי זוגיות טובה זה לא משהו שלא תוכלו לבנות מעכשיו, אפילו אם אתם בעיצומו של משבר זוגי לא פשוט.

התקשרות היא הבסיס להצלחה

הניסיון בתחום הזוגיות מוכיח בכל פעם מחדש שהתקשורת בין בני הזוג היא הדבר החשוב ביותר. אנחנו אומנם לא תמיד שמים לב לכך, אך מהר מאוד אנחנו "נופלים" לתפקידים ברורים בקשר. אחד בני הזוג אחראי על דברים מסוימים וזה הופך את הצד השני להיות אחראי על דברים אחרים לגמרי. זה קורה הן לגבי הכביסה והבישולים והן לגבי השיחות והדיונים שעולים בהן. לכן חשוב לשים לב לדברים האלה ולבדוק לא רק על מה אתם מדברים, אלא גם איך אתם עושים זאת. האם אתם באמת מרוצים מהאופן שבו אתם מצליחים לדבר? האם אתם יודעים לתת חופש אחד לשנייה? האם אתם באמת מכבדים זה את רצונו של זו? קחו בחשבון את כל הפרטים האלה ונסו לא רק לצעוק, להאשים או להשמיע את קולכם, אלא נסו בעיקר להקשיב. הרבה פעמים כשאנחנו מנסים להקשיב יותר בתשומת לב הדברים הופכים להיות בהירים וברורים יותר, דבר שמסייע לנו לבנות ולשפר את הזוגיות.

פנו לקבלת עזרה

אם המשבר שאיתו אתם מתמודדים במערכת היחסים הזוגית שלכם עמוק יותר, בהחלט יכול להיות שעכשיו זה הזמן הנכון לפנות לקבלת עזרה מקצועית. אנשי מקצוע כמו יועצים, פסיכולוגים וכדומה, יוכלו לעזור לכם להבין איפה בדיוק נמצא הקושי ואיך נכון יהיה להתמודד איתו. זה נכון שאולי אחרי כל התהליך הזה עדיין תחליטו שאתם רוצים להיפרד, אך לפחות תעשו זאת בידיעה שעשיתם הכול כדי להציל את הזוגיות הנפלאה שיש בניכם.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רישיון לאופנוע ים באתר מרכז השייט
מי לא אוהב את הרעיון של לרכוב על אופנוע ים? מדובר על חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת, המשלבת בתוכה ים, חול...
קרא עוד »
יול 05, 2020
איך לבחור מסעדה בטיילת באילת
מסעדה היא מקום שאפשר לאכול בו. זה בדרך כלל מקום לאכול, לשתות ולהתרועע עם חברים ועמיתים. זה יכול להיות...
קרא עוד »
מאי 29, 2023
צעירים? למה עדיף לכם דירות נופש באילת ולא בית מלון
דירות נופש באילת הינן "הדבר הבא" בכל הנוגע לאירוח ברמה גבוהה ולעלויות נמוכות. אין ספק כי דירות נופש...
קרא עוד »
אוג 10, 2016