מהו מסלול טיול מונגש לבעלי מוגבלויות?

מסלולי טיול נגישים לנכים

אנשים שלא סובלים כלל מנכות ושאין להם קרובים הסובלים מקושי בתנועה בדרך כלל לא מודעים לכך, אך האמת היא, שזה מוביל למגבלות שונות. כלומר, אם משפחה שיש בה נכה על כיסא גלגלים רוצה לצאת לטיול מרהיב בצפון הארץ היא חייבת לקחת בחשבון את השאלה האם המסלול מתאים למעבר כיסא הגלגלים או ל. כאשר מדברים על מסלולי טיול שנגישים לבעלי מוגבלויות מדברים על:

  • מסלולים קצרים יותר
  • מסלולים פשוטים יותר מבחינת רמת הקושי
  • מסלולים שיש בהם מקום למעבר כיסא גלגלים
  • מסלולים שיש בהם תחלופות שונות כמו מעלית או שבילים ולא רק מדרגות

לכן, במידה וגם אתם רוצים לצאת היום עם נכה לטיול, כדאי יהיה לבדוק מראש שאתם בוחרים את המסלול המתאים ביותר שבו כולכם תוכלו להרגיש בנוח.

בחירת העונה המתאימה לטיולים

עוד דבר שצריך להתחשב בו כאשר יוצאים לטיול עם עגלת תינוק או עם כיסא גלגלים, זו העובדה שלא בכל עונות השנה ניתן לעבור עם העגלה או עם הכיסא בכל מקום. לדוגמא, אם חשבתם לרגע לצאת למסלול שמונגש לבעלי מוגבלויות בחורף, עדיף יהיה לברר שאתם לא יוצאים למסע הזה מייד ביום שאחרי גשם שוטף. במקרים האלה השטח עלול להיות מלא בבוץ, מה שאומר שמעבר העגלה או כיסא הגלגלים עלול להיות מורכב יותר.

הדרכה מקצועית בטיול

בין אם אתם מחפשים היום מסלולי טיול שיהיו מונגשים לבעלי מוגבלויות ובין אם אתם מחפשים היום כל מסלול אחר, כדאי יהיה לחשוב על האפשרות של נסיעה עם מדריך מקצועי. הרבה פעמים מורי הדרך המקצועיים יוכלו לא רק להוביל אתכם במסלולים המתאימים לכם יותר, אלא הם גם יוכלו לספר לכם לא מעט סיפורים על המקום עצמו. זה לא משנה אם אתם בוחרים היום לטייל עם המשפחה או עם קבוצה גדולה יותר של אנשים, כי בכל מקרה כדאי יהיה לתכנן את הטיול בצורה מקצועית. כשיוצאים לטייל עם מורה דרך מנוסה אפשר ליהנות גם מהאופציה להגיע לכל מיני נקודות תצפית שלבד אולי הייתם מפספסים, אז למה לחשוב פעמיים? הארץ שלנו נפלאה ולכולנו יש זכות לטייל בה וליהנות מכל פינה קסומה.

 

 

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנת אלכוהול במסגרת חופשה או ערב חברה
חברות רבות מבינות את משמעות פעולת גיבוש העובדים. זה חיוני לא רק לחברות עם כח אדם שמתחדש לעיתים קרובות...
קרא עוד »
אוג 11, 2016
ההיסטוריה של כרם התימנים
שכונת כרם התימנים נמצאת באזור הדרום מרכזי של העיר תל אביב. הבתים הראשונים של השכונה נבנו עבור יהודים...
קרא עוד »
אפר 26, 2020
ים המלח מזמן כבר לא רק בוץ וגופרית
ים המלח, אחד מפלאי תבל, נחשב למקום הנמוך ביותר בעולם. מדובר על מקום מיוחד וייחודי, שלא ניתן למצוא את...
קרא עוד »
יול 17, 2019