מדריך לים הבלטי

מדריך-לים-הבלטי

עם נפילת הגוש הקומוניסטי בתחילת שנות התשעים, נפתחו עבור תיירים ישראלים, לא מעט יעדי תיירות חדשים. אחרי שנים בהן, מדינות רבות היו סגורות בפניהם מאחר והן לא הרשו כניסה לבעלי דרכון ישראלי, הרי שנפילת החומה והגוש הקומוניסטי בעקבותיו, הביא לחידוש היחסים בין ישראל לאותן מדינות, ובכך גם החלו גם יחסי תיירות שהביאו לידי כך שישראלים ביקרו שם, ומקומיים מאותן מדינות, ביקרו בישראל.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בקרב המדינות הבלטיות, קרי לטביה, ליטא אסטוניה, וכן מדינות אשר שוכנות סביב הים הבלטי, כולל רוסיה (וכן מדינות סקנדינביה אשר שעריהן היו פתוחים בפני ישראלים עוד קודם לכן). כאמור עם השנים החלה לפרוח שם תיירות מישראל, לא רק בקרב עולי בריה"מ לשעבר אשר ביקשו לחזור ולראות את ארץ מולדתם אלא גם בקרב ישראלים אחרים אשר שמעו על ההיסטוריה והתרבות של אותן מדינות וכעת הם רצו לבקר שם.

אחת האופציות לטיול במדינות אלו הוא באמצעות שייט בים הבלטי, שייט שנמשך מספר ימים ועובר בין המדינות השונות, כאשר מעת לעת הוא עוצר בערי נמל שונות ומאפשר לשוהים על הספינה לרדת ממנה ולטייל בהן. כך הם יכולים ליהנות ממה שיש לכל מדינה להציע, להכיר את המסורת התרבותית שלה, לבקר באתרים היסטוריים, לטעום מהמטבח המקורי ועוד.

במסגרת שייט בים הבלטי אנחנו יכולים ללמוד לא מעט על אותן מדינות, במדינות על ההבדלים ביניהן. לא פעם אנחנו נוטים לחשוב שליטא ולטביה, בגלל קרבתן, הן מדינות דומות, אך האמת היא שמדובר במדינות בעלות מאפיינים שונים, ואת זה אפשר לראות הן בערי נמל קטנות והן בערי הבירה הגדולות, שכל אחת מהן כוללות את מוסדות השלטון המרכזיים וכן אתרי תרבות שונים, מבנים ארכיטקטוניים מפוארים ובמקרים מסוימים, כמו למשל במקרה של ריגה בירת לטביה, גם חיי לילה סוערים.

כיצד יוצאים לשייט בים הבלטי

שייט בים הבלטי, יכול להתחיל באחת ממדינות סקנדינביה ומשם עוברים דרך אותן המדינות הבלטיות, כמו כן, אפשר להתחיל באחת מערי הנמל של המדינות הבלטיות ומשם להמשיך אל עבר המדינות הנוספות.

כפי שניתן להבין, על מנת לצאת לשייט בים הבלטי, יש צורך לטוס אל האזור, מוטב לעשות זאת מספר ימים לפני מועד השייט, ולא ניתן לקחת שייט מישראל ולהגיע לשם. כיום אנחנו יכולים ליהנות מטיסות ישירות, מה שכמובן חוסך זמן ולא מעט כסף.

כשאנחנו בוחרים ספינה לשייט, עלינו לוודא שמדובר בספינה שמכילה את כל מה שאנחנו צריכים על מנת ליהנות משייט איכותי ונעים, שכן אנחנו הולכים לבלות של שבוע עד עשרה ימים בספינה, והיא למעשה תשתמש עבורנו כמין "מלון צף", לכן חשוב לבדוק שיש עליה את כל מה שאנחנו צריכים לצורך לינה ושהות ברמה הגבוהה ביותר שיש.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בוק בת מצווה במקום האהוב עליכם ביותר
אין דברים מרגשים יותר מאשר ההבנה הברורה שהילדה הקטנה שלכם כבר לא כל כך קטנה. היא גדלה מיום ליום והינה,...
קרא עוד »
אוג 18, 2018
חדרים לפי שעה בירושלים
ירושלים נחשבת בצדק לאחת הערים היפות והמיוחדות ביותר בכל רחבי תבל. מדובר על עיר רומנטית, המלאה...
קרא עוד »
ינו 17, 2018
נעלי כלה נוחות
נעלי כלה הן אחד האביזרים החשובים ביותר לחתונה. הן יותר מסתם נעליים. נעלי כלה צריכות להיות נוחות,...
קרא עוד »
יונ 12, 2022