הגרלת גרין קארד

הגרלת גרין קארד

הגרלת גרין קארד מגרילה כמדי שנה 50,000 אשרות שהייה לארצות הברית. את ההגרלה מבצעת ממשלת ארצות הברית והיא נערכת על פי חוק. האנשים שיכולים או זכאים לוויזה אשר הוגרלה הופכים אוטומטית לתושביי קבע ובתנאי שהם לא יצאו את המדינה אלא לטיול או ביקור בלבד. בעבר הייתה ארצות הברית פתוחה יותר להגירת חוץ אבל לאחר סיכוני הטרור לרבות אסון התאומים השתנו הכללים ונכון להיום הפכה זהירה וקפדנית יותר בכל הקשור לאשרות השהייה. בכל שנה מתעדכנת רשימת מדינות המשתתפות בהגרלה של אותה שנה וכך יכולים המהגרים להגיש את הבקשה. כמו כן מדינות שקיבלו בחמש השנים הקודמות להגרלה יותר מ5,0000 אשרות לא תשתתפנה בהגרלה זו.

שלבי ההגרלה והמעמד הסופי

המחלקה האמריקאית מפרסמת כמדי שנה את כוונותיה לגבי הגרלת גרין קארד וכך בהנחיותיה כוללת את כל הפרטים הנדרשים. ההגרלה תערך באותו הזמן בשנה אם כי הפרטים כן יכולים להשתנות לרבות מדינות שפתאום לא תוכלנה או כן תוכלנה להשתתף בהגרלה. כאשר נרשמת תקופת ההגשה מתכוונים לתת לאדם המבקש חודשיים ימים בהם כל אדם יוכל להיכנס לשרתים הייעודים ולהגיש את הבקשה. ההגרלה תתבצע באמצעות מחשב והכללים ייקבעו כי כל מדינה תהיה רשאית ל7 אחוז נציגי זכייה מטעמה. ההודעה לגבי זכייה לא תגיע במעטפת דואר רגילה אלא תדרוש מכם הדורשים לבדוק בעצמכם האם זכיתם או לא. במידה וזכיתם יידרש מכם לפתוח תהליך קונסולארי שבסופו אתם ובני המשפחה שלכם תזכו במעמד הגרין קארד המיוחל וכן בתושבות הקבע.

ומה קורה לאחר הזכייה?

לאחר הגרלת הגרין קארד בו עולה השם של הזוכים, יידרש למלא טופס עם פרטים בפרטים הדקדקניים ביותר ולאחריו תאריך ריאיון למייל האישי. שלושה שבועות לפני הריאיון יש להמציא בדיקות רפואיות כגון צילום חזה, דם, חיסונים ועוד. כמו כן יש להשיג ממשטרת ישראל תעודה המעידה על יושר וזאת בכדי להוכיח לידי הקונסוליה כי האדם המבקש הינו חף מכל עניין פלילי. במעמד הריאיון יש להגיע ערוכים עם כל המסמכים הנדרשים לרבות שירות צבאי, השכלה, מצב כלכלי ועוד. יש לציין כי במידה ולא עוברים את הריאיון מכל סיבה החל מבעיות רפואיות ועוד העלות אודות הריאיון אינה מוחזרת. בסיכומו של דבר צריך להמתין המבקש ואז מזמנים אותו שוב לדלפק ומודיעים על אישורו או דחייתו בפועל. במידה ואושרה הוויזה יידרש להשאיר את הדרכון בידי הקונסוליה וזאת עד לתקופה של חצי שנה. בתום חצי שנה תשיב הקונסוליה את הדרכון לבעליו באמצעות שירותי הדואר. בסיום התהליך יידרש מהמבקש להגיע תוך חצי שנה לארצות הברית בענייני לקיחת טביעות אצבע, צילום וכד' וכן לשלם בגין כרטיס הגרין קארד הקבוע שלו כאשר את התעודה הסופית יקבל לאחר הכניסה לארצות הברית.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לארגן את החופשה המושלמת בווילות בצפון למשפחות
עבור אנשים רבים, חופשה משפחתית היא אחד הדברים החשובים ביותר שהם עושים מדי שנה, כיוון שמדובר על כמה...
קרא עוד »
יול 27, 2022
בוק בת מצווה במקום האהוב עליכם ביותר
אין דברים מרגשים יותר מאשר ההבנה הברורה שהילדה הקטנה שלכם כבר לא כל כך קטנה. היא גדלה מיום ליום והינה,...
קרא עוד »
אוג 18, 2018
מתי זה רעיון טוב לטוס בכדור פורח?
טיסה בכדור פורח זו ללא ספק חוויה מיוחדת במינה שכל אחד ואחת מכם חייבים לנסות בשלב כזה או אחר בחיים...
קרא עוד »
דצמ 21, 2016