מה מיוחד באיי גלאפגוס

איי-גלאפגוס

לא מעט צעירים ומבוגרים שנוסעים לדרום אמריקה, לא מוותרים על שייט לאיי גלאפגוס אשר באקוודור. אומנם מדובר במדינה שלא תמיד נמצאת במסלול הטיול הדרום אמריקאי המוכר, זה שכולל את ארגנטינה, פרו, צ'ילה, ברזיל וקולומביה, אך על שייט לאיים אלו, הם לא מוכנים לוותר.

טיול לגלאפגוס, הוא טיול למקום ייחודי, מדובר בסוג המקומות שאנחנו קוראים עליהם בילדות שלנו בספרי הרפתקאות או צופים בהם בתוכניות טבע שונות, ומאוד מתרשמים מהנופים ומכל מה שהם מכילים, עד כדי כך שאנחנו חולמים להגיע אליהם, בין אם זה לטיול של יום אחד או יותר. לכן גם אם אנחנו לא מבקרים באקוודור עצמה, המקום להם שייכים האיים, הרי שעל טיול שכזה אנחנו לא מוכנים לוותר.

טיול לגלאפגוס, הוא למעשה טיול בשורה של איים אשר נמצאים באוקיינוס השקט, הם כוללים מערכת של פארקים ושמורות טבע עם מעט אוכלוסייה באופן יחסי (הערכה שיש שם סביב 25 אלף תושבים בלבד). האיים כוללים מגוון רחב של מינים וזנים של בעלי חיים, כמו כן, אפשר למצוא מגוון רחב של אוצרות טבע ייחודיים, צמחים מסוגים שונים, ומן הסתם נופים מרשימים ביופיים. חשוב להזכיר, באיים אלו ערך דרווין את המחקרים שלו אודות האבולוציה, ולכן הם זכו לחשיפה גדולה. עם השנים, הם זכו להיחשב לאתרי מורשת עולמיים של אונסק"ו.

מדוע אי גלאפגוס מושכים אליהם כל כך הרבה תיירים

כפי שניתן להבין, מאחר ומדובר באיים שמכילים מינים וזנים שונים של בעלי חיים, הן יבשתיים והן ימיים, הרי שביקור באיים אלו, גם היום במאה ה-21, הוא ביקור בעולם אחר, ביקור בעולם שאין הרבה מקומות דומים לו. לכך יש להוסיף את העובדה שהאיים מכילים מגוון רחב של נופים, בין אם זה הרי געש (למשל הר געש וולף) ובים אם זה שטחים ירוקים נרחבים, הרי שכל טיול במקום הוא מיוחד וקסום.

טיול לגלאפגוס נערך באמצעות שייט של ספינות אל המקום, אפשר למצוא מגוון רחב של סוכנויות שעורכות שייט מאורגן וכמו כן אפשר לערוך טיול במקום במסגרת קרוז מאורגן שנערך באזור זה של כדור הארץ. הקרוז יכלול נקודות עצירה שונות במרכז ובדרום אמריקה, ובין היתר כאמור גם באיים עצמם.

חשוב להזכיר, כשמדברים על איי גלאפגוס, מדובר על שורה ארוכה של איים (16 עיקריים ועוד 6 קטנים יותר), הן איים גדולים והן קטנים. ישנם איים מסוימים בגול של אלפי קילומטרים ואחרים בגודל של עשרות קילומטרים בודדים. באופן טבעי טיול באיים יכלול אך ורק את המקומות המרכזיים ולא כל אי ואי. לכן חשוב לוודא, לפני שיוצאים לטיול באיים, איפה בדיוק מתכוונים לטייל וכן כמה זמן ניתן לטייל בכל אי ואי. כך יהיה ניתן לנצל את הזמן באופן אופטימאלי ולערוך טיול מקיף במקום.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיני – אם לא עכשיו, אימתי?
כמעט בלי ששמנו לב, חזרה סיני להיות יעד פופולרי למטיילים מישראל בפרט ומכל העולם בכלל. וכשאנחנו אומרים...
קרא עוד »
ינו 26, 2017
מעבר למסלולים המסורתיים: גילוי חלופות חדשניות לבחירת שירותי טלפון נייד
בעידן מוצף אפשרויות, בחירת חברת שירותי הטלפון הנייד האידיאלית יכולה לעתים קרובות להידמות לניווט...
קרא עוד »
ספט 21, 2023
צימרים בצפון
רוצים לצאת לצפון? אין ספק שצפונה של ישראל ממתינה לנו עם שפע של חוויות ואטרקציות שאין באזורים אחרים....
קרא עוד »
נוב 17, 2020