כשחולמים ואנשי מעשה נפגשים – מוזיאון ידידי ישראל בירושלים בהוקרה להגשמת החלום הציוני

מוזיאון ידידי ישראל בירושלים

כעיר שחוברה לה יחדיו ירושלים מחברת, מאגדת ומאחדת מזרח ומערב, צפון ודרום, שמים וארץ, חלום ועשייה. כשחלום ועשייה חוברים יחד למטרה משותפת, ניסים מתרחשים ופלאי עולם נוצרים. החלום הציוני והגשמתו הוא תוצר של איחוד, חיבור ושילוב בין חולמים ובין אנשי מעשה. מוזיאון ידידי ישראל בירושלים הוקם בהוקרה להגשמת החלום הציוני ושואף להדביק גם אתכם, המבקרים, ברוח העשייה הציונית המיוחדת והייחודית שהולידה את הפלא שהוא מדינת ישראל. מוזיאון ישראל בירושלים הוא המקום לאוהבי ישראל, לאוהבי התנועה הציונית ולמי שנשבה בקסמה של היהדות ומזמין אתכם באהבה להכיר את ההיסטוריה המיוחדת של הציונות מקרוב.

בילוי עשיר ומעשיר לכל המשפחה

בילוי שכולל מוזיאון בירושלים הוא חוויה רב חושית ואינטראקטיבית לכל המשפחה. קטנים וגדולים ייהנו משלל המיצגים המשלבים שימוש באורות, בקולות, בחוש המישוש ובקריינות עוצמתית ומרשימה כדי לסחוף את כל המבקרים בתדהמה.  נופי הארץ נגלים במלוא יופיים והדרם ומזכירים בעדינות לנו, המבקרים, עד כמה אנו אוהבים ומאוהבים בארצנו הקטנטונת ועד כמה אנו מודים לכל החולמים שהעזו לקום ולפעול למען הקמתה, בנייתה ופיתוחה.

מה דעתכם על מסע קסום בזמן?

מעלית הזמן מזמינה את מבקרי המוזיאון למסע קסום בנבכי העבר למן הרגע שבו נקרא אברהם אבינו לצאת מארצו אל עבר הלא נודע, דרך תלאות ההיסטוריה הרבות ועד לרגע שהלורד בלפור קיבל על עצמו להצהיר על הקמת הבית היהודי בארץ־ישראל יחד עם עוד אנשי חזון רבים שהפליאו לעשות להגשמת החלום. מעלית הזמן היא מופע אור קולי מרהיב ואינו משאיר עין אחת יבשה.

אורות בתוך החשכה

מיצג מרגש שעורך למבקרים היכרות עם האנשים המיוחדים שנשאו את האור בתקופה שבה העולם כולו היה שרוי בעלטת האנטישמיות ההרסנית. אלה הם חסידי אומות העולם שיהודים רבים וצאצאיהם חבים להם את חייהם – את חיינו – עד היום. המייצג מספר על אוסקר שינדלר ופועלו להצלת עובדיו, על האחות אירנה סנדלר ופעילותה להצלת ילדים, על ראול וולנברג הדיפלומט השוודי ומאמציו להצלת יהדות הונגריה שהייתה על סף הכחדה, ועוד רבים וטובים אחרים.

היסטוריה מתעוררת לחיים

האמצעים טכנולוגים שמעצימים את החוויה החושית והחזותית של המבקרים במוזיאון הם פלא מיוחד בפני עצמו. הם מסייעים למבקרי המוזיאון לחוש כיצד ההיסטוריה מתעוררת לחיים רק בשבילם, ואיך הם הופכים להיות חלק פעיל ובלתי נפרד ממנה. הקולות, המראות, העוצמה המוזיקלית שמלווה את המסע ההיסטורי – כל אלה מבטיחים למבקרים חוויה חד פעמית, יוצאת דופן, עשירה בידע ובלתי נשכחת.

חיבור מחודש לציונות בירושלים

ביקור במוזיאון בימי הקיץ החמים בירושלים מושלם לבילוי משותף עם הילדים שייהנו מכל רגע ורגע. ארגוני עובדים שרוצים להעניק לעובדים החרוצים חוויה שונה וייחודית מוזמנים להגיע למוזיאון ולחבור מחדש אל הציונות ואל עצמם. החיבור המחודש לציונות, להוגי הדעות שלה, למנהיגיה ולדרכה המיוחדת שהובילה ועודנה מובילה לארץ המובטחת, מתאפשר הודות לביקור החווייתי במוזיאון ידידי ישראל בירושלים. ביקור בירושלים אינו מושלם ללא ביקור במוזיאון, והביקור בו מעשיר את המבקרים בחוויית הידע ומעמיק את אהבתם לעשייה הציונית שגולת כותרתה היא מדינת ישראל.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעורי גלישת גלים – היכונו היכונו לחופש הגדול
אשר החופש הגדול נראה באופק, זה הזמן להתחיל להתכונן לחופש הגדול! ומה יותר טבעי מאשר לבלות את החופש בים,...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
צילום אירועים עסקיים – מה חשוב לדעת לפני שמזמינים?
צילום אירועים עסקיים הוא דבר חשוב במיוחד. הרי אנחנו חיים במציאות בה אם לא צילמנו כאילו לא היינו. אי...
קרא עוד »
מאי 03, 2022
מתכננים טיול קרוואנים באיטליה? – מה לא כדאי לפספס
איטליה היא אחד מיעדי הטיול המומלצים ביותר בעולם ואין להתפלא על כך וזאת עקב העובדה כי היא יעד כל כך...
קרא עוד »
אפר 18, 2019