הוצאת דרכון אירופאי למגורשי ספרד

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי מגמה בלא מעט מדינות אירופאיות אשר מעוניינות להעניק דרכון ואזרחות מקומית לגורמים ממדינות שונות בעולם, גורמים שאינם בני המקום והקשר שלהם אליו הוא ייחודי.

הסיבות לכך הן שונות, לעיתים זה נובע בגלל מחסור בכוח עבודה, לעיתים זה נובע מתוך רצון להרחיב את השוק הכלכלי, מתוך רצון למשוך אנשים משכילים ובעלי מצב כלכלי גבוה ועוד. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא ספרד, אשר העבירה בשנת 2014 תיקון לחוק על פי, כל מגורשי ספרד יכולים לקבל אזרחות ספרדית, בתהליך מסודר כמובן ולאחר מכן, גם לקבל דרכון אירופאי.

הרעיון הוא פשוט, בשנת 1492 גורשו יהודי ספרד מהמדינה, ונאלצו לעבור אל מדינות אחרות, כידוע. חלק מאותם יהודים עברו למרוקו וצפון אפריקה, אחרים פנו לאימפריה העותמנ'ית שקיבלו אותם בזרועות פתוחות. כעת למעלה מ-500 שנה אחרי, ספרד החליטה לעשות מחווה לצאצאיהם של המגורשים ולהעניק להם אזרחות ספרדית,  אזרחות שהיתה אמורה לעבור במשפחה, אלמלא הגירוש.

צריך לומר, אותה אזרחות ספרדית היא כיום שווה הרבה שכן היא מהווה פתח לקבלת דרכון אירופאי, דרכון איתו אפשר לעבוד בכל האיחוד האירופי, ללמוד, ולקבל תנאים אחרים, בדיוק כמו כל אזרח אחר בשטח האיחוד.

כיצד אפשר לקבל אזרחות ספרדית?

תחילה יש לבדוק האם שם המשפחה שלכם נמצא ברשימה של מגורשי ספרד. ממשלת ספרד ניפקה רשימה של כל המשפחות אשר גורשו, ועל פי שם המשפחה אפשר לדעת אם מגיע לכם אזרחות ספרדית או לא. צריך לומר שזה לא מספיק, אלא צריך לנפק מסמכים שמוכיחים קשר מסוים לספרד, בין אם זה תעודות שצאצאי המשפחה הגיעו לצפון אפריקה ועברו ארצה או למקומות אחרים אליהם עברו היהודים אחרי הגירוש.

כמו כן, יש לעבור מבחן קל בתרבות ספרד וכן בידיעת החוקה הספרדית, בנוסף יש לעבור מבחן קל בידיעת השפה הספרדית.

בהמשך יהיה צורך להציג מסמכים, למשל אילן יוחסין של המשפחה, כתובה או תעודות לידה שמוכיחות את שם המשפחה, אישור מרב ספרדי וכן אישור זיקה לספרד. רצוי מאוד שכל התהליך יבוצע בצמוד לעורך דין שמתמחה בנושא.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור רכבים לאירועים?
כל מתכנן אירוע יודע כי בין הסידורים שעליו לדאוג לאירוע, יש למלא אחר אחת מהמטרות המרכזיות עליה עליו...
קרא עוד »
מאי 19, 2021
סקיפר – למי זה יכול להתאים?
לא  פעם אנחנו שומעים על גברים ונשים אשר מחליטים להוציא רישיון סקיפר. רישיון אשר מטרתו לאפשר להם להשיט...
קרא עוד »
ינו 24, 2022
האם קיים שוני בין חידוש דרכון אמריקאי להוצאה?
התשובה היא כן. חידוש דרכון נחשב לקל יותר בהליך הוצאת דרכון חדש. עם זאת, במקרה בו הדרכון האחרון חודש...
קרא עוד »
ינו 23, 2020