האם קיים שוני בין חידוש דרכון אמריקאי להוצאה?

דרכון אמריקאי - חידוש והוצאה

התשובה היא כן. חידוש דרכון נחשב לקל יותר בהליך הוצאת דרכון חדש. עם זאת, במקרה בו הדרכון האחרון חודש לפני יותר מ-15 שנים, התהליך יהיה מורכב יותר ויכלול ראיון אישי.

גם במקרה של חידוש פספורט אמריקאי כמו כאן וגם להוצאת דרכון חדש יש צורך ועמידה בתנאי הסף: היותו של מבקש הדרכון בעל אזרחות אמריקאית או דרכון אמריקאי, או שאחד מהוריו הוא בעל דרכון או אזרחות אמריקאית.

הוצאת דרכון חדש

הליך זה יכול להתקיים על ידי אזרחות מכוח לידה, או על ידי התאזרחות.

א.     אזרחות אמריקאית מכוח לידה

קטגוריה זו נחלקת לשני תחומים. הראשון הוא אזרחות אמריקאית מכוח דין האדמה, שמשמעותו: תינוק שנולד על אדמת ארצות הברית. השני הוא אזרחות אמריקאית מכוח דין הדם, שמשמעותו: היותו של מבקש האזרחות בן להורים או נכד לסבים שהם אזרחי ארצות הברית.

במקרה הראשון מקבל התינוק שנולד אזרחות אוטומטית. במקרה השני, ילדיהם ונכדיהם של אזרחים בארצות הברית המתגוררים בישראל יכולים לפנות לשגרירות ארצות הברית בישראל להנפקת דרכון אמריקאי, לאחר עמידה בתנאים וקריטריונים שונים שנפסקו על פי החוק האמריקאי להגירה.

ב.     התאזרחות

הליך זה אפשרי החל מגיל 18, והוא מותנה בכך שמבקש הדרכון הינו תושב קבע בארה"ב והתגורר בה חמש שנים לפחות. באופן אחר, ניתן לקבל אזרחות לאחר שלוש שנות מגורים בארה"ב במידה ומבקש האזרחות נישא לאזרח ארצות הברית.

הליך זה נחשב למורכב יותר והוא כולל ראיון, מבחן על היסטוריה וממשל אמריקאי וכן בחינה של רמת ידיעת השפה האנגלית של מבקש אזרחות בקריאה ובכתיבה, היעדר עבר פלילי של מבקש האזרחות והשבעה.

התייעצו עם מומחים

ככלל, הוצאת דרכון חדש כרוכה בעמידה בתנאים רבים וכוללת הליך בירוקרטי ארוך ולעתים מייגע מאוד. מומלץ להיעזר בחברה המתמחה בהוצאת דרכון אמריקאי בכתובת הזו, שתסייע בהליך, תקצר את זמן ההוצאה ותוכל לייעץ בשאלות או עניינים שונים שמתעוררים במהלך ההוצאה.

במקרה של חידוש דרכון קיים, חברה מקצועית תוכל לסייע בקיצור משך הזמן הנדרש לחידוש, ובכך תוכל להקל באופן משמעותי על מבקש החידוש.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צילום אירועים עסקיים – מה חשוב לדעת לפני שמזמינים?
צילום אירועים עסקיים הוא דבר חשוב במיוחד. הרי אנחנו חיים במציאות בה אם לא צילמנו כאילו לא היינו. אי...
קרא עוד »
מאי 03, 2022
ארמון ורסאי – מידע למטייל
ארמון ורסאי מושך אליו כ-10 מיליון תיירים מידי שנה, כאשר זהו אחד הארמונות המפורסמים בעולם. מעטים הם...
קרא עוד »
פבר 04, 2022
דרכים לנווט בחו"ל
נסעתם לטיול באחת ממדינות העולם, מצוין. אין כמו יציאה מפנקת ליעד נחשק שעליו חלמתם המון זמן. כל שנותר...
קרא עוד »
דצמ 28, 2019