3 דברים שחייבים להכין מראש לפני רילוקיישן

הכנה לרילוקיישן

כיום, יותר ויותר אנשים בוחרים לשנות את חייהם באופנים שונים, אחד מהם הוא הרילוקיישן. בין אם מדובר ברילוקיישן לצרכי עבודה, ניסיון לחסוך כסף או בעיקר בשל הצורך בשינוי, אין ספק כי קיימים מספר דברים חשובים שעליכם לדעת ולהכין מראש טרם הרילוקיישן, וזאת על מנת שתוכלו לבצע את המעבר באופן חלק ככל הניתן. הרי לפניכם המדריך.

ויזה

רבים אינם לוקחים זאת בחשבון, אך על מנת לעבור או אפילו לבקר במדינה אחרת, יש צורך באשרת כניסה, או בשמה האחר – ויזה. בארה"ב, למשל, קיימים מספר סוגים של אשרות כניסה:

  • ויזה מסוג O – ויזה זו מתאימה בעיקר עבור אנשים מקצועיים, העוסקים בתחומים כמו חינוך, אמנות ומדעים. הויזה ניתנת לצורך עבודה לארה"ב במסגרת פרויקט ארוך טווח, לדוגמא – סיבוב הופעות.
  • ויזה מסוג L – ויזה זו רלוונטית עבור כאלה המשנים את מיקום עבודתם דרך הארץ. כלומר, כאלה שצריכים לשהות בחו"ל במסגרת עבודתם על מנת לבצעה, כמו למשל אנשים העובדים בחברות תעופה. קבלת הויזה תתאפשר לאחר הגשת טפסים מתאימים, וכמו כן הגשת בקשה לקבלת הויזה.
  • ויזה מסוג BH – ויזה זו מאפשרת לאנשים בעלי מקצועות ספציפיים כמו למשל הוראה, רפואה, עריכת דין, הייטק וכדומה, לעבוד במדינה. התנאי הוא שהאדם המעוניין להשתמש בסוג זה של ויזה יהיה לפחות בעל תואר ראשון, כאשר הויזה מונפקת לתקופה של שלוש שנים עם אופציה להמשך. בעת השהייה בארה"ב, נתן להשתמש בויזה זו לצורך קבלת "גרין כארד", שהינו אישור שהייה קבוע.

חשוב לברר טרם ההגעה למדינה אליה אתם מתכננים רילוקיישן, מהי בדיוק הויזה לה אתם זקוקים ומהם תנאי הויזה, וזאת על מנת שתוכלו לחסוך לעצמכם עוגמת נפש בהמשך.

ארה"ב. אחד היעדים הפופולאריים ביותר לרילוקיישן

ארה"ב. אחד היעדים הפופולאריים ביותר לרילוקיישן

מגורים

טרם מעבר הדירה, רצוי לברר קצת על המדינה ועל הערים השונות בה. קיימים אנשים המעוניינים בחיי עיר תוססים, ולעומתם, יש אנשים שמעדיפים להתגורר במקומות שקטים ורגועים יותר, כמו עיירות או כפרים. גם אם אתם מכירים יחסית את המדינה אליה אתם מעוניינים לבצע רילוקיישן, מומלץ בכל זאת לערוך תחקיר – בין אם באינטרנט, ובין אם באמצעות חברים. כמו כן, טרם הרילוקיישן, מומלץ לטוס למקום בו אתם מעוניינים לגור ולוודא שכל התנאים להם אתם זקוקים אכן מקוימים, ושהמקום אכן מתאים לכם. את כל אלה מומלץ לעשות טרם החתימה על חוזה השכירות, כמובן.

עבודה

אם אינכם מבצעים את הרילוקיישן כחלק מדרישות העבודה שלכם בארץ, יש לוודא כמובן שאתם מוצאים עבודה שתתאים לכם ולכישוריכם טרם הרילוקיישן, בייחוד אם אתם עוברים במטרה לחסוך כסף. רצוי לברר מעט על המקצועות הרלוונטיים עבורכם ולבדוק בדיוק מהו הביקוש למקצוע בו אתם מתמחים.

ביטוח רפואי לישראלים לחו"ל

חשוב להבין כי ברגע שאתם יוצאים מגבולות המדינה, אינכם זכאים עוד לביטוח בריאות ממלכתי. בנוסף, מערכות הבריאות בחו"ל עלולות להתגלות כשונות מאוד ממערכת הבריאות בישראל, עניין העלול להציב אתכם בבעיה. בדיוק מסיבה זו, טרם הרילוקיישן, מומלץ מאוד לרכוש ביטוח רפואי לחו"ל. הפוליסה של חברת DavidShield היא אחת המומלצות ביותר – מדובר בחברה ותיקה בשוק המתמחה בביטוח לישראלים בחו"ל במסגרת רילוקיישן, לימודים בחו"ל או כל סיבה אחרת.

אם במקרה חשבתם על רילוקיישן לאנגליה – קיראו את המאמר הבא.

כללי פנאי ונופש רילוקיישן ועבודה בחו"ל תיירות בארץ תיירות בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נופש מהעבודה? רק באילת
רבים מהישראלים זכאים לנופש מהעבודה שלהם. לעתים מדובר בנופש שהחברה לוקחת אותם ולעתים מדובר בנופש שהם...
קרא עוד »
ספט 25, 2017
world 8 – איך הוא יכול לשרת אותנו? 
כשאנחנו חושבים על כרטיסי סים בעזרתם נוכל לנהל שיחות עם אנשים בעת שהותנו בחו"ל, אז באופן טבעי אנו...
קרא עוד »
יול 20, 2022
כשחולמים ואנשי מעשה נפגשים – מוזיאון ידידי ישראל בירושלים בהוקרה להגשמת החלום הציוני
כעיר שחוברה לה יחדיו ירושלים מחברת, מאגדת ומאחדת מזרח ומערב, צפון ודרום, שמים וארץ, חלום ועשייה....
קרא עוד »
אוג 10, 2021