ציוד וביגוד לטיול באזורים קרים

אם גם אתם מחליטים לטייל באזורים הקרים והיפהפיים ברחבי העולם חשוב שתהיו מודעים לכך שציוד וביגוד לטיול באזורים קרים הם בגדר חובה, שכן הם לא רק יאפשרו לכם ליהנות מחמימות במהלך הטיול, אלא יעזור לכם לשרוד במהלכו. על מה מדובר? התחילו לקרוא!

אזורים קרים – מה חשוב לדעת

רבים מחליטים לנסוע לאזורים קרים מאוד בעולם, כמו למשל מערב קנדה, אנטרקטיקה, אלסקה ועוד. במקומות אלו גם בחודשי הקיץ הטמפרטורה נמוכה ובנקודות גיאוגרפיות שונות באזורים אלו מזג האוויר קר מאוד, במיוחד ליד אזור הקרחונים. בנוסף, חשוב לדעת שלעיתים השמש שם שקרנית (כלומר ניתן ליהנות מאור השמש וקצת מחמימותה, אך הטמפרטורות עדיין נשארות נמוכות מאוד). דבר נוסף הוא שלעיתים מזג האוויר במדינות אלו הפכפך למדי ויכול להשתנות מחמים לקר מאוד תוך דקות. כל אלו מחייבים כל מטייל להתכונן מראש על ידי קניית ציוד וביגוד לטיול באזורים הקרים.

ביגוד לטיול באזורים הקרים – ביגוד תרמי

כל מטייל אשר בוחר לטייל באזורים אלו חייבים להתכונן למזג האוויר ההפכפך מראש וללבוש 3 שכבות ויותר. שכבה ראשונה אשר תהיה צמודה לגוף. נכון להיום יש חולצות נשים תרמיות דקות המתאימות כשכבה ראשונה ובסיסית אשר תספק לגוף בידוד מפני הטמפרטורה הקרה ונידוף של הזיעה במהלך הטראק. השכבה השנייה תהיה חולצה תרמית עבה יותר אשר תבטיח הגנה טובה יותר וזאת על ידי וויסות חום הגוף ושכבה שלישית תהיה מעיל נשים המותאם לקור זה ויגן עליהם מפני רוחות ורטיבות. שיטת לבוש שכבות הבצל מאפשרת הורדת שכבות בקלות בהתאמה מלאה למזג האוויר. 

טיול באותם אזורים קרים צריכים לכלול סוגים נוספים של ביגוד תרמי, כמו למשל מכנסי טייץ' תרמיות  למטרת תזוזה נוחה ושמירה על חום הגוף. חולצה תרמית, כאשר יש חולצות המותאמות לגברים ואחרות לנשים. בנוסף, חשוב לקנות תרמיל המותאם לטיולים באזורים אלו וכולל אחסון של מינימום 38 ליטרים, גרביים מבודדות, כובע, מגני אוזניים וצוואר, שק שינה מודולרי, צעיף וכפפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.