4 יתרונות בגריל גז

עונת הקיץ הגיע, ועמה גם הגיע טירוף המנגלים. הישראלים, זה ידוע, אוהבים את המנגל, אוהבים לנפנף, יש וכאלו שאומרים שזה הפך להיות מנהג של ממש. בין אם יש לך מרפסת, או בין אם יש לכם חצר, תמיד תעלה השאלה, האם כדאי להשתמש בגריל פחמים פשוט, או לבחור בגריל גז.

לכן, אם אתם מתלבטים, נציג לכם את היתרונות העיקריים שיש בגריל גז:

  1. זמן- בניגוד לגריל פחמים, אין את כל הטקס הנדרש על מנת להדליק את הגריל ולגרום לו להיות מוכן לצליית הבשר. ברגיל גז, ברגע שהוא מחובר לגז, יש הצתה אוטומטית, והגריל נדלק בתוך שנייה וניתן לצלות את הבשר תוך זמן קצר יחסית.
  2. ניקיון- לעומת גריל פחמים, קל בהרבה לנקות גריל גז. בעוד גריל פחמים יש לחכות שהפחמים יתקררו ולאחר מכן לשפוך את הפחמים וכבות אותן, בגריל גז, פשוט מכבים אותו. לפני שצולים את הבשר פשוט מאוד מעבירים עליו מברשת פלדה, שמנקה את כל השאריות. 
  3. חיסכון בחומרי גלם- בניגוד לגריל פחמים, בו יש צורך לרכוש פחמים מחדש, וחומר מדליק פחמים, בגריל גז, כל מה שצריך זה מיכל גז שעושה את העבודה, והוא יכול לספיק לכמה חודשים טובים.
  4. שומרים על הטעם: יש כאלו שאוהבים להרגיש את טעם הפחם בבשר, זה כביכול שומר על האוטנטיות. עם זאת, כיום לגריל גז, יש תוספים רבים כדוגמת מבערי צד או תיבת עשן כך שעניין הטעם כלל לא נפגע ככה שמי שחושש שהטעם ייפגע, אז זה הנושא האחרון שיש מה לחשוש ממנו כאשר מעוניינים בגריל גז.

אם נסכם זאת, יש כמה יתרונות טובים ויעילים שמספק גריל גז, ולכן הוא נהדר לצליית בשר, במיוחד למי שיש לו מרפסת או גינה. למידע אודות מעשנות גז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *